طرح درس روزانه ریاضی پایه چهارم ابتدایی
دانش آموزان و معلمان گرامی محتوای این فایل شامل کاملتریـن و بهتریـن طرح درس روزانه ریاضی پایه چهارم ابتدایی می باشد که در قالب فایل docx و در حجم 6 صفحه توسط تیم وب سایت راهنمای دانشجو تهیه و تنظیم شده است. جهت خرید و دانلود این فایل به روی گزینه افـزودن به سبـد خریـد کلیک نمایید.
مشخصات محصول :
عنوان: طرح درس روزانه ریاضی پایه چهارم
تعداد صفحه: 6
فرمت فایل: docx
باسمه تعالی
« طرح درس روزانه ریاضی پایه چهارم»
مشخصات کلی:
نام مدرسه: منطقه: استان چهار محال و بختیاری پایه چهارم
نام درس: ریاضی
موضوع درس: رسم نیمساز
شماره درس: ___
مدت جلسه: ۵۰ دقیقه
تعداد دانش آموزان: ___ نفر
تعداد گروه ها: ___
نام معلم: ___
تاریخ: ___
ویژگی های عمومی فراگیران:
سن: ۱۰ الی ۱۱ ساله
توانایی های ذهنی، هوشی: در حد نسبتاً خوب
وضعیت جسمی: سالم
ویژگی اخلاقی: فعال و پر جنب و جوش و علاقمند به کارهای گروهی
وضعیت مالی: جزء قشر متوسط
رسانه ها و امکانات آموزشی مدرسه: وسایل آزمایشگاهی علوم و ریاضی در حد مورد نیاز در مدرسه موجود است. تلویزیون و ویدئو، دستگاه فتوکپی و …
پیش دانسته ها (رفتار ورودی):
دانش آموزان با زاویه و انواع آن ومعرفی نیسماز زاویه آشنا هستند. انواع زاویه را رسم و نام آنها را میدانند مقایسه زوایه ها را با هم می توانند انجام دهند. به وسیله کاغذ نیمساز زاویه را نشان میدهند.
اهداف کلی:
1- آشنایی با چگونگی رسم نیمساز
2- چگونه نیمساز زاویه را رسم کنیم؟
اهداف جزئی:
اهداف رفتاری
حیطه ها
آشنایی با کاربردهای نیمساز زاویه
دانش آموزان بتوانند سه مورد از زوایه و معرفی نیمساز زاویه رادر کلاس بیان کند.
شناختی (دانش):
آشنایی با پرگار
دانش آموز بتوانند در مورد پرگار و موارد استفاده از آن توضیح مختصری بدهد.
شناختی (درک و فهم):
آشنایی با وسایل کمک آموزشی ریاضی
دانش آموزان نسبت به مطالعه پیرامون ساخت پرگار و رسم زاویه علاقه نشان دهند. (ساخت پرگار بوسیلهی نخ وگچ)
عاطفی:
آشنایی با برخی وسایل کمک آموزشی ریاضی
دانش آموزان بتواند در مورد نقش وسایل کمک آموزشی ریاضی در یادگیری وسایلی بسازد یا مقالهای بنویسد.
ترکیب:
آشنایی با چگونگی کار با پرگار
دانش آموزان بتوانند با کمک معلم از پرگار استفاده کند.
روانی حرکتی
رسانه ها و مواد آموزشی:
الف- رسانه هایی که در کلاس وجود دارد. تابلو، گچ
ب- رسانه هایی که معلم باید با خود به کلاس ببرد پرگار، خط کش، نخ، قیچی، چند برگ کاغذ
ج- رسانه هایی که دانش آموز باید با خود به کلاس بیاورد. کتاب و لوازم التحریر، پرگار، خط کش.
خلاصه محتوای درس:
دانش آموزان با وسایل کمک آموزشی ریاضی برای رسم نیمساز آشنا می شوند و از کاربردهای گوناگون پرگاردردرس ریاضی را می آموزند.
طرح درس روزانه ریاضی پایه چهارم
فعالیت معلم
فعالیت فراگیران
زمان
وارد کلاس میشویم با بچه ها سلام و احوالپرسی میکنیم و اگر دانش آموزی روز قبل غایب بوده علت غیبت او را جویا میشویم و به وضعیت جسمی و روحی روانی دانش آموزان توجه میکنیم نام خداوند را روی تابلو مینویسیم تاریخ را در سمت چپ تابلو مینویسیم.
بچه ها بلند میشوند صلوات میفرستند جواب سلام معلم را میدهند.
2 دقیقه
گروه بندی
تعدادی کارت تهیه میکنیم روی چهار عدد آنها کلمه پرگار و روی سه عدد کلمه خط کش را مینویسیم دانش اموزان را به دو گروه تقسیم می کنیم. دانش آموزان کارتهای را برداشته هر کدام در گروه خودشان قرار میگیرند.
2 دقیقه
ارزشیابی تشخیصی
گروه 1: در مورد پرگار چه میدانید؟
گروه 2: به نظر شما از خط کش چه استفاده هایی میشود؟
دانش آموزان به سؤالات پاسخ میدهند.
3 دقیقه
جلب توجه و ایجاد انگیزه:
وسایلی را که تهیه کردهایم روی میز کلاس میگذاریم. دانش آموزان به وسایل توجه می کنند.
1 دقیقه
مطلع نمودن دانش آموزان از اهداف آموزشی:
درس امروز در مورد رسم نیمساز زاویه بوسیله پرگار و خط کش است که در تمام کتابها ریاضی از آن ها استفاده میشود. در این جلسه ما میخواهیم بیشتر با آن وسایل که نام آن پرگار و خطکش است آشنا شویم. (همچنین نخ وگچ) دانش آموزان به دقت به صحبتهای معلم گوش میدهند… (ادامه متن در فایل اصلی)
نکات مهم : پس از پرداخت وجه لینک دانلود به شما نمایش داده میشود و برای اطمینان بیشتر یک لینک دیگر به ایمیل شما ارسال میگردد.
نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.