طرح درس فارسی دوم دبستان درس خرس کوچولو
دانش آموزان گرامی محتوای این فایل شامل کاملتریـن طرح درس فارسی دوم دبستان درس خرس کوچولو می باشد که در قالب فایل word و در حجم 9 صفحه توسط تیم وب سایت راهنمای دانشجو تهیه و تنظیم شده است. جهت خرید و دانلود این فایل به روی گزینه افـزودن به سبـد خریـد کلیک نمایید.
مشخصات محصول :
عنوان: طرح درس فارسی دوم دبستان درس خرس کوچولو
تعداد صفحه: 9
فرمت فایل: word
قسمتی از متن :
مشخصات کلی درس
باسمه تعالی
نام معلم: صدیقه اسکندری نام درس: بخوانیم موضوع: خرس کوچولو
تعداد دانش آموزان: 30
پایه تحصیلی: دوم
زمان: َ۴۵ دقیقه
هدف کلی درس :
1- تقویت روحیه رعایت بهداشت فردی
2- تقویت مهارت های چهارگانه زبان آموزشی (گوش دادن، گفتن، خواندن، نوشتن)
اهداف جزئی :
1- دانش آموزان با مراقبت کردن از خود آشنا می شوند.
2- دانش آموزان به حرف بزرگ ترها گوش بدهند.
3- دانش آموزان به تفکر و تعقل کردن دعوت می شوند.
4- دانش آموزان با خلاصه نویسی آشنا می شوند.
طرح درس دوم دبستان درس خرس کوچولو
اهداف رفتاری :
حیطه ها
سطح
1- فراگی مراقبت از خود را یاد بگیرد.
شناختی
دانش فهمیدن
2- فراگیران بتواند درس را مطالعه کند و آن را خلاصه کند.
عاطفی
درک مطلب
3- دانش آموزان در پایان درس یاد بگیرند به حرف بزرگ ترها گوش بدهند.
عاطفی
دریافت
4- فراگیران درپایان درس فکرکردن درکارهای خودتشویق شوند.
شناختی
کاربرد
روش و فنون تدریس
نوشتاری، نمایش، داستان گویی، پرسش و پاسخ، مشارکت گروهی.
وسایل کمک آموزشی
تصویر زمینه جنگل، تصویر گنجشک، فیل، خرگوش، دستمال نم دار، کتاب
مدل کلاس
ردیفی، دایره ای
واژه های کلیدی
میکروب، موجودات، جنگل، کشمش، کندوی عسل، بیمار شده بود خوب بشویی، خرس، بچه گنجشک، خطرناک.
قبل از شروع درس
سلام و احوال پرسی، حضور و غیاب و بررسی تکالیف، دقت در وضع جسمی و روحی دانش آموزان.
مـراحـل تـدریـس :
الف) تعیین رفتار ورودی
ایجاد انگیزه: برای اطلاع از آموخته های قبلی دانش آموزان در زمینه درس
طرح درس فارسی دوم دبستان درس خرس کوچولو
جلسه قبل و میزان آمادگی آنان نسبت به درس جدید به منظور تعیین نقطه شروع آموزش سوالاتی از آنها میپرسیم. توجه دانش آموزان را به کتاب جلب می کنیم. تصاویر زیبای کتاب برای فراگیران تشریح می کنیم.
ب) ارزشیابی تشخصی
1- آیا تا به حال مریض شده اید.
2- چرا مریض شدید.
3- باید چه کار کنیم که مریض نشویم و همیشه سالم باشیم. (۵ دقیقه)
ج) فعالیت های آموزشی(ارائه محتوا) (۱۵ دقیقه)
فعالیت های معلم
فعالیت های فراگیران
1- تصویری را که نشان دهنده زمینه ی یک جنگل باشدروی
تابلو نصب می کنیم. به هر گروه یک تصویر مشابه این تصویر میدهیم و از آنها میخواهیم هنگام گوش دادن به داستان، تصاویر مربوط به حیوان مورد نظر را روی صفحه خود نصب کنند. سپس به بیان داستان بپردازند و در بین داستان، درباره
الف- نگاره را به طور دقیق مشاهده می کنند.
ب- حیوان مورد نظر را پیدا کنند.
ج- تصویر حیوان را روی صفحه زمینه خود نصب کنند.
د- با دقت به داستان گوش دهند.
حیوان مورد نظر داستان کتاب، پرسش هایی مطرح میکنیم.
دانش آموز باید نام حیوان را حدس بزنند و تصویر آن را نشان بدهند. مانند:
- به یک پرنده کوچک رسیدکه جیک جیک میکند.
- به حیوانی رید که هویچ خیلی دوست داشت.
- این حیوان بزرگ ترین حیوان جنگل است.
قبل از بیان داستان تصاویر مربوط به جانوران را همراه با صفحه زمینه بین گروه ها توزیع میکنیم گروه ها تصویر مرود نظر را روی صفحه میچسبانیم.
ج) فعالیت های آموزشی (ارائه محتوا) (۱۵ دقیقه)
3- به هر دانش آموز یک دستمال نم دار یا دستمال کاغذی میدهیم و از آن ها میخواهیم در گروه های خود دستانشان را با آن پاک کنند و سپس به این سوالات پاسخ دهند.
- سیاهی روی دستمال از چیست؟
- چرا این سیاهی پیدا شده است؟
- چه کنیم که میکروب ها به ما صدمه نزنند.
- چرا دستمال شما کثیف شده است؟
- فعالیت را انجام دهند .
- در گروه، درباره ی علت کثیف شدن دستمال گفت و گو کنند.
- به سوالات معلم پاسخ دهند.
فعالیت های معلم
فعالیت های فراگیران
این فعالیت میتواند از طریق شستن دست، کشیدن دست روی کاغذ سفید، کشیدن دستمال سفید روی پیشانی یا هر شکل دیگری اجرا شود.
ج) فعالیت های آموزشی
3- به هر گروه تصویر یک میکروب و کودک را بدهیم و از دانش آموزان می خواهیم که در این زمینه یک داستان تخیلی بسازند.
- به تصویر ارائه شده توجه کنند.
- یک داستان تخیلی بسازند.
- در ساخت داستان مشارکت گروهی داشته باشند.
جمع بندی و نتیجه گیری (۴ دقیقه)
برای جایگزینی بیشتر درس و بالابردن میزان یادگیری دانش آموزان نسبت به درس جدید با گفتن خلاصه ای از درس به نکات مهم و اساسی تاکید کرده و به تدریس خود پایان میبخشم.
دادن فرصت سوال به دانش آموزان (۳ دقیقه)
برای اینکه متوجه شوم که به اهداف درسی کاملاً رسیده ایم و دانش آموزان مفاهیم را آموخته اند یا خیر از آنها می خواهیم که اشکالات خود را بیان نمایند و بعد به کمک خود آنها و یا سایر شاگردان جواب صحیح را بازگو می نماییم در صورت عدم اطلاع آنان خود بیان می کنیم.
ارزشیابی پایانی ۵ دقیقه
برای پی بردن به نحوه تدریس و میزان یادگیری دانش آموزان در مورد درس جدید و باتوجه به هدفهای رفتاری سوالاتی میپرسیم.
- آیا میدانید که میکروب ها در کجا لانه درست می کنند.
- چه کار کنیم که ما مریض نشویم و سالم بمانیم.
فعالیت های تکمیلی (۵دقیقه)
چون امکان پرسش در زمان تدریس وجود ندارد برای آموزش بیشتر تمرین های کتاب را در اختیار دانش آموزان قرار داده تا جواب دهند مثل گوش کن و بگو، درست و نادرست.
تعیین تکلیف
از دانش آموزان می خواهیم تصویر میکروب را نقاشی کنند و یا اینکه یک داستان تخیلی بنویسند. در دادن تکلیف به تفاوت های فردی دانش توجه می نمایم یا تکلیف متفاوت می دهیم با در صورت دادن تکلیف یکسان در حد توانایی آنها باشد.
طرح درس دوم دبستان درس خرس کوچولو
مشخصات کلی درس
باسمه تعالی
نام معلم: صدیقه اسکندری نام درس: بخوانیم موضوع: از همه زیباتر
تعداد دانش آموزان: ۳۰ پایه تحصیلی:دوم زمان: َ۴۵ دقیقه
هدف کلی درس
1- تقویت روحیه اتحاد و هم آهنگی
2- تقویت مهارت های چهارگانه زبان آموزشی(گوش دادن، گفتن، خواندن، نوشتن)
اهداف جـزئـی :
1- دانش آموز با بیشتر رنگها آشنا شود.
2- دانش آموز خود پسندی و تک روی را بفهمد.
3- دانش آموز با ساخت صفت های تفصیلی و عللی آشنا شود.
4- دانش آموز شباهت ها و تفاوت ها را بشناسد.
5- دانش حروف اضافه آشنا می شود.
اهـــداف رفتـــاری :
حیطه ها
سطح
1- دانش آموز رنگها را بهتر بشناسد و چندتا نام ببرد.
شناختی
دانش
2- دانش آموز زبان ها خودپسندی و تک روی را به کار نبرد.
نکات مهم : پس از پرداخت وجه لینک دانلود به شما نمایش داده میشود و برای اطمینان بیشتر یک لینک دیگر به ایمیل شما ارسال میگردد.
نقد و بررسیها
هنوز بررسیای ثبت نشده است.